Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo zemře v 7. knize

16. 12. 2006

Slavní spisovatelé chtějí Harryho živého

Ve vydání Mladé Fronty se objevil článek o tom, jak se američtí bestselleroví autoři John Irving a Stephen King obrátili na Joanne K. Rowlingovou s žádostí, aby nenechala zemřít Harryho Pottera. Tito dva spisovatelé se také zúčastnili charitativního čtení v New Yorku, kde tyto výzvy a odpovědi J.K. Rowlingové padly. Čtěte dále!

Britská autorka, jejíchž knih o mladém čaroději se ve světě prodalo přes tři sta milionů výtisků, totiž nedávno sdělila, že v sedmém, závěrečném dílu série dvě významné postavy zahynou.

"Držím Harrymu palce," prohlásil Irving, jejž celosvětově proslavil román Svět podle Garpa a jenž se s Kingem a Rowlingovou zúčastnil charitativního čtení v newyorské Radio City Music Hall. Na společné tiskové konferenci King vyjádřil naději, že Rowlingová bude vůči svému hrdinovi "férová", a připomněl Arthura Conana Doyla, který nechal zemřít svého Sherlocka Holmese – a pak ho musel znovu oživit.

Zmínil se i o své zkušenosti s knihou Mrtvá zóna, v níž nechal ukopat k smrti psa, a překvapeně pak četl dopisy čtenářů, kteří mu to vyčítali. "Přitom ani nešlo o osobu, ale o psa, fiktivního psa," dodal.

Rowlingová: Nejsem krutá
Rowlingová je občas nucena čelit výtkám, že její příběhy jsou díl od dílu temnější a krutější a že dokonce v šesté části "zabila" ředitele bradavické školy Brumbála. "Chápu, proč se některý autor raději zbaví svých důležitých postav, než aby riskoval, že po jeho smrti bude někdo jiný v jeho příbězích pokračovat," reaguje na to autorka.

Slíbit Irvingovi a Kingovi, že sedmý díl neskončí Harryho smrtí, však Rowlingová nehodlá. Na Irvingovu adresu poznamenala, že on zabil mnohem víc svých postav než ona. A připomíná, že nechat někoho v knize zemřít ještě neznamená, že je autor krutý.

"Jestliže mě moji fanoušci obviňují ze sadismu, což se nestává často, doporučila bych jim, aby si pro srovnání přečetli Johnovy a Stephenovy knihy," prohlásila Rowlingová. "Myslím, že to je krutý literární svět."

Zdroj: iDnes.cz

Zemřou nejméně dvě postavy

Už to začíná! Stránky Wagerweb.com se ptají sázkařů na jejich předpovědi, které dvě postavy zemřou v sedmé knize série Harryho Pottera. Čtěte dále a najdete odkaz také na článek s videi z různých britských televizí, kde se mluví o případné smrti Harryho (!) v sedmé knize a ukončení celé ságy.

 

J.K. Rowlingová tento týden řekla, že v sedmé knize budou 2 postavy budou zabity a dokonce naznačila, že by to mohl být konec Harryho Pottera!! "Naši sázkaři si sázení užívají," řekla Cindy Margolis, jedna z 50 nejkrásnějších žen podle časopisu People.


 
Objevil se také článek, ve kterém se píše, že J.K. Rowingová chystá ukončit celou ságu a také, že je možnost, že by mohl zemřít i samotný Harry Potter!

Zdroj: WizardNews

Poté co J.K. Rowlingová v pondělí prohlásila, že v sedmé knize zemřou 2 osoby, o kterých to předtím nezamýšlela, rozběhly se zuřivé diskuze o tom, kdo to bude. Podle CBBC Newsround, byla na jejich fóru najdiskutovanější možnost, že Voldemort na konci zemře a Harry vteřinu po něm. Jeden z fanoušků řekl: "Pokud Harry zemře, strhne s sebou Voldemorta!" Ale tito dva nebyli jedinou volbou....

 

Jiný fanoušek řekl: "Možná to budou Weasleovy dvojčata nebo Fleur a Bill. Doufám, že Ron, Hermiona a Harry nezemřou, protože pak už JKR nebude moct za pár let vydat speciální charitativní knížku."

Další názor zněl: "Pettigrew MUSÍ někdy zemřít! Dluží Harrymu svůj život!"

 

JKR v pořadu Richard & Judy řekla: "Jedna postava dostane milost, ale musím říct, že tam budou dvě smrti, o kterých jsem to předtím nezamýšlela." Tím pádem nevíme, kolik postav v sedmé knize zemře, jen to, že JKR zpečetila osudy tří lidí...

 

zdroj: CBBC Newsround

James Krasner, profesor anglické a viktoriánské literatury na univerzitě v New Hampshire, otevřeně mluvil o nedávném mediálním šílenství, které vypuklo kvůli tomu, že v sedmé knize mají zemřít dvě postavy. Také si myslí, že to nebude Harry, koho zde čeká smrt. Řtěte dále.

 

"Kdykoli se stane, že se ještě za autorova života stanou jeho knihy populární - stejně jako v případě Rowlingové, začne tahanice mezi autorem a fanoušky o to, komu doopravdy patří knižní postavy. Rowlingová - stejně jako Conan Doyle (stvořitel Sherlocka Holmese) - zkouší prosadit svou kontrolu. Připomíná nám, že Harry je její postava, ne naše. Může ho zabít, pokud bude chtít. Doyle vlastně Sherlocka Holmese zabil, ale Rowlingová nezajde tak daleko, protože má Harryho ráda. Conan Doyle byl z Holmese otrávený," říká Krasner.

 

zdroj: Mugglenet.com

Různé spekulace o tom, kdo má jakou šenci z postav v HP zemřít

Poté, co JKR oznámila, že v sedmé knize zemřou nejméně dvě postavy, vypukly vášnivé debaty o tom, kdo to bude. Na stránce MSNBC se rozhodli shromáždit pár těchto dohadů. Podle nich může zemřít Hagrid tím, že chytí "kulku", aby zachránil život Harrymu, Ronovi nebo Hermioně. A jak se u Nevilla projevuje statečnost, tak by mohl skončit s nějakým zraněním. Pro další předpovědi, čtěte dále.

 


Harry Potter, náš hrdina.

Faktor zániku: Docela vysoký. Harry se možná bude muset obětovat, aby zbavil svět Voldemorta. To by byl jistě vznešený a definitivní konec. Ale podezřívám Rowlingovou, že postava, kterou se rozhodla ušetřit, je ve skutečnosti Harry. Dostal toho hodně, pro co žít.

Šance na smrt: 50:1

 

Lord Voldemort, náš ničema.

Faktor zániku: Voldemort je příliš nebezpečný, aby mohl žít. Zabil stovky lidí a pravděpodobně je moc silný na to, aby byl uvězněný.

Šance na smrt: 1000:1 pro.

 

Severus Snape, bývalý bradavický profesor, dlouholetý Potterův protivník a Brumbálův vrah.

Faktor zániku: Velmi vysoký. Nikdo neví, na čí straně Snape skutečně je a dvojití agenti mívají sklony k tomu dostat zásat z obou stran.

Šance na smrt: 3:1.

 

zdroj: HarryPotterFanZone.com

V článku publikovaném v nejnovějším vydání Entertainment Weekly se diskutuje o některých možných obětech poslední, sedmé knihy o Harrym Potterovi. V článku najdete několik takových tipů.

 

Weasleyovi děti: Konec nejlepšího kamaráda Harryho Pottera - Rona by mohl být dramatický. Ale postava, u které je pravděpodobnější, že se setká se smrtí je Ginny, kterou si Voldemort pokoušel zavraždit už v druhé knize.

·                                 Pravděpodobnost (Ron): 20:1

·                                 Pravděpodobnost (Ginny): 6:1


Hagrid: Tento milý poloobr je Harryho nejvytrvalejší dospělý spojenec. Bohužel, spěje k záhubě.

·                                 Pravděpodobnost: 3:2


Harry: Voldemort nebude nadobro mrtvý, pokud bude naživu Chlapec, který přežil. Takže jejich společné střetnutí bude apokalyptické. Ale ukončit sérii smrtí hlavního hrdiny? Strašná představa.

·                                 Pravděpodobnost:9:2


Zdroj: PotterHarry.net

Angela Conway z australské asociace rodin říká, že Harryho smrt by měla výchovný vliv na dětské čtenáře. "Budou z takového konce smutní. Pro děti může být užitečné umět se vypořádat se smrtí, obětní láskou a obětováním svého života pro přátele."

 


Autorka nedávno oznámila, že Harryho smrt v posledním souboji s Voldemortem by považovala za sebeobětování.

 

V jednom rozhovoru se J.K. Rowlingová zmínila: "Nikdy mě nelákalo zabít ho před poslední knihou, vždy jsem chtěla sedm knih a chci to i ukončit sedmičkou. Úplně však rozumím smýšlení autorů, kteří si myslí - dobře, zabju je, protože to znamená, že potom nebudou moct vzniknout žádné další zakončení od ostatních autorů. Takže to skončí mnou a když zemřu a budu pryč, nebudou moct vrátit moje postavy."

 

Podle výzkumu The Sunday Age mnoho kritiků, fanoušků a skupin zná i víc důvodů, proč by měl Harry zemřít.

 

Marc Macleod, prezident australské rady dětských kni, říká, že Harry potřebuje zemřít "abychom si mohli přečíst i jiné bestsellery. Tato neustálá propagace Harryho Pottera jako jediné dětské knihy je velmi iritující."

 

Ale děti se na to dívají jinak:

Kirsty Forster (16) říká: "Nechci si přečíst, že Harry zemře a nechci to vidět na plátně. Je mojí dětskou vzpomínkou."

Isabel priori (11, knihy přečetla 6x): Harryho smrt by jí přišla zbytečná.

 

 

zdroj: hp.cinemaview.sk

Tento článek s názvem "Harry Potter: ZEMŘE? Autorku už ten brejloun nebaví!" pojednávající o tom, kdo asi v sedmém zemře, zveřejnil před pár dny server AHAonline.cz - internetová verze bulvárního deníku AHA. Na kolik procent má která postava podle nich jistou smrt?

 

LONDÝN - Také jste si zamilovali příběhy Harryho Pottera? Kluka v kulatých brýlích, který se v Bradavicích učí kouzlit? Pak pro vás autorka knih o Potterovi připravila pravděpodobně obrovský šok. Pomalu se totiž už můžete chystat na Harryho pohřeb! Je totiž velmi pravděpodobné, že slavný čarodějnický učeň, proslulý svou nebojácností a smyslem pro spravedlnost, v připravované sedmé knize zemře! A nebude asi sám... Naznačila to sama autorka pohádkových příběhů Joan K. Rowling (40). Jaká nespravedlnost! Sprovodit ze světa hrdinu, jehož příběhy jí, dříve nezaměstnané matce–samoživitelce, vynesly skoro 28 miliard korun! „Joan už žije s Harrym Potterem tak dlouho, že ji ten malý čaroděj vyloženě užírá. Není divu, že se ho chce zbavit,“ komentoval to herec Jim Dale (70), dlouholetý přítel spisovatelky a muž, který v USA propůjčuje Harrymu Potterovi svůj hlas na audio nahrávkách.

 

J. K. Rowling se nechala slyšet, že sedmá kniha o Harrym Potterovi bude tou poslední a že dvě z hlavních postav v ní zemřou. „Jó, život je někdy krutý a oni prostě musí zaplatit daň za svou popularitu,“ prohlásila s cynickým úsměvem na adresu svých hrdinů. „Nechci, aby mě někdo kopíroval. Podívejte se na Agathu Christie, ta taky nechala zemřít Hercula Poirota…“ Jakou smrtí Harry Potter zemře, to ale odmítá říct. Britský herec Daniel Radcliffe (16), který Pottera hraje, tvrdí, že se už na »vlastní« smrt těší: „Jsem na tu roli starý, chci hrát i v jiných filmech.“

 

Na druhé straně, značka Harry Potter je úžasným obchodním artiklem a časopis Forbes tvrdí, že má dnes hodnotu jednoho bilionu dolarů – stejně jako Coca-Cola a třikrát víc než slavný fotbalista David Beckham. A tak je možné, že si autorka vše ještě rozmyslí. Poslední kapitolu sedmého dílu napsala už v roce 1990 (!), tedy ještě před dokončením své první knihy o Harrym. Třeba ji ještě předělá. „No, není vyloučené, že jedné postavě dám ještě »milost«,“ říká spisovatelka.

 

Harry Potter 70%
Pravděpodobnost smrti:  Je to hlavní hrdina, příběhy na něm stojí, a pokud má jít o úplně poslední díl jeho příběhů, byla by tahle smrt logická.

 

Lord Voldermort 65%
Nejzápornější postava. Celý román je o boji proti tomuto nebezečnému zloduchovi. Pokud má mít  dobrý konec, mělo by zlo být potrestáno. 

 

Albus Brumbál 50%
Na konci 6. dílu je kouzlem „avada kedavra“ zabit, ale na pohřbu vylétl z jeho rakve pták Fénix. Brumbál tak možná oživne, aby pak zemřel opravdu...

 

Profesor Snape 80%
V prvních dílech negativní postava, ale postupem času se proměňuje. Otázky, co nám tají a proč tolik nenávidí Harryho otce, ale zůstávají zatím nezodpovězeny.

 

Sirius Black 30%
Na konci 5. dílu prošel »Bránou bytí a nebytí«. Ale je opravdu mrtvý? Mohl by se vrátit na scénu jako duch, aby pomohl Harrymu, a pak navždy odejít.

 

Rubeus Hagrid 10%
Dobrosrdečný obr. Vždy stál na straně Harryho, však  spolu také napáchali spoustu průšvihů. Už několikrát měl ale povážlivě namále...

 

Hermiona nebo Ron 20%
Harryho spolužáci, kteří mu pomáhají »zdárně projít« školou. Spolu s ním se účastní mnoha dobrodružství a to další možná neskončí právě šťastně…

 

Profesorka McGonnagallová 1%
Snaží se vystupovat nestranně, ale spíše stojí na straně dobra. Přesto by se mohla nešťastnou náhodou připlést do nějaké šlamastiky. 

 

R. A. B. 50%
Pod třemi písmenky z 6. dílu se může skrývat Regulus Augustus, bratr Siria Blacka. A jako skoro každý, kdo jde po Voldermortovi, možná zemře.

 

Úplně jiná postava 50%
Spisovatelka J. K. Rowling je naprosto nevyzpytatelná, v šokujících zvratech si opravdu libuje.

 

 

Autor: (šum, end)


 

 

zdroj: AHAonline.cz a blog.lide.cz/toxicvariety

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

cialis pills cialiswithdapoxetine.com

(cialis generic, 2. 12. 2021 20:55)

https://cialiswithdapoxetine.com/ cialis price

How Choice ObamaCare Revise Me?

(aaqw30, 12. 7. 2021 23:25)

all food allergies cure for hair loss
https://ivermectinst.com/# ivermectin for humans

Community Intelligence Upon this product

(ivermectin stromectol, 11. 7. 2021 21:20)

Global Dope About this by-product
https://ivermectinst.com generic stromectol

Accepted Poop About this product

(stromectol tablets for sale, 22. 6. 2021 19:23)

Global Message Fro this offshoot
https://ivermectinstrom.com ivermectin for humans for sale

How When everyone pleases ObamaCare Transmute Me?

(dkrq45, 5. 6. 2021 8:25)

description of asthma hair replacement treatment
https://vidalistawiz.com/# vidalista tadalafil 40mg

How Select ObamaCare Transfigure Me?

(xupe78, 21. 5. 2021 5:22)

cats with allergies what is gastrointestinal
https://ivermectinst.com/# stromectol australia

Inclusive Information Around this offering

(ivermectin for humans walmart, 20. 5. 2021 4:36)

Non-specific Dope Here this product
https://ivermectinst.com ivermectin tablets for sale

How Inclination ObamaCare Touch Me?

(gshw26, 8. 5. 2021 12:00)

seronegative arthritis rheumatoid arthritis nutrition
https://ivermectinstrom.com/# ivermectin online

Community Information Upon this offering

(side effects of ivermectin, 7. 5. 2021 6:25)

General Dope About this offshoot
https://ivermectinstrom.com buy ivermectin

Inclusive Poop Upon this offering

(ivermectin and covid, 6. 5. 2021 6:52)

General Information Fro this by-product
https://ivermectinstrom.com ivermectin pills for humans

How Select ObamaCare Perturb Me?

(gogfyai, 9. 4. 2021 0:56)

dust mites cashew allergy
https://levitravarden.com/# vardenafil

alprostadildrugs.com

(erection injection medicine, 6. 4. 2021 11:06)

alprostadil cream reviews https://alprostadildrugs.com/ how does alprostadil treat erectile dysfunction

eunicesildenafilcitrate.com

(sildenafil 10 mg price, 6. 4. 2021 4:56)

buy sildenafil australia https://eunicesildenafilcitrate.com/ best online sildenafil

Accepted Tidings About this offering

(cialis from canada, 31. 3. 2021 7:57)

Non-specific Information Here this offshoot
https://tadalafromcanada.com cialis

How Will ObamaCare Transfigure Me?

(vmaiyu, 14. 3. 2021 9:08)

allergy treatment options what's an asthma attack
https://levitrahill.com/# levitra

General Tidings Around this issue

(vardenafil, 12. 3. 2021 3:44)

Non-specific Information Here this by-product
levitra: https://levitrahill.com/# vardenafil

Community Poop Upon this offering

(generic viagra soft gel capsule, 10. 3. 2021 2:36)

Global Message Far this offshoot
https://viagraimpetus.com generic viagra online fast shipping

Accepted Poop Far this offering

(cialis samples, 8. 3. 2021 4:39)

Accustomed Low-down About this product
https://cialisgrade.com cialis generic

...

(..., 26. 8. 2009 10:52)

jo .. a eště Snape

...

(..., 26. 8. 2009 10:51)

umře Hedvika,Dobby,Fred Weasley,Crabe(nebo Goyle-nevim to jistě),Lupin,Tonksová,Moody,Belatrix a Voldemort


1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »