Jdi na obsah Jdi na menu
 


Potterománie vrcholí. Sága však rozhodně nekončí - alespoň pro Harryho fanoušky.

Už počátkem roku 2009 se totiž ve floridském Orlandu otevře první tematický zábavní park nazvaný The Wizarding World of Harry Potter (Čarodějný svět Harryho Pottera). Výtvarná podoba parku do detailů vychází z filmové série. Hlavním designérem parku bude totiž Stuart Craig, nositel Oscara za filmovou výpravu, který se podílí na výtvarné podobě potterovských filmů.

Zahrajte si famfrpál

Harry_Potter_192x128.jpgCentrem obrovského "čarodějného parku", jehož jednotlivé sekce přijmou jména známých potterovských lokací, jako jsou Prasinky či Krásnohůlky, bude podle informací serveru BBC News kouzelnická škola na hradě v Bradavicích, rozdělená na studentské koleje Zmijozel, Havraspár, Mrzimor a Nebelvír. Chybět zřejmě nebude ani známý Sovinec, Příčná, Zobí a Obrtlá ulice - a především stovky atrakcí inspirovaných jednotlivými příběhy. Návštěvníci si tak budou moci se skutečnou zlatonkou zahrát třeba slavný famfrpál, vyzkoušet přenášedlo či ohnivý pohár při turnaji tří kouzelnických škol anebo ochutnat oblíbené Bertíkovy lentilky tisíckrát jinak s příchutí fazolí, brambor či bláta.

O tom, že "Potterland" přinese fanouškům autentický kouzelnický zážitek, svědčí i fakt, že první plány oficiálně schválila už i duchovní matka postavy Harryho Pottera a celé knižní epopeje, spisovatelka Rowlingová. "Plány, které jsem zatím viděla, mě naprosto nadchly. Nemyslím, že by tento park mohl některého z fanoušků zklamat," citoval Rowlingovou zpravodajský server BBC News.

Bude park i jinde?

Na výstavbě parku se vedle tvůrců filmové série podílí produkční studio Warner Bros. a společnost Universal Orlando Resort. Právě tato firma už na Floridě v rámci zábavního filmového "resortu" provozuje několik dalších filmových parků - mimo jiné například zábavní centrum inspirované postavičkami z komiksové série Spider-Man či park vycházející z digitální série o Shrekovi.

"Čarodějný svět Harryho Pottera přinese řadu dosud nevídaných interaktivních atrakcí, přímo filmovým dějem se inspirují třeba i návrhy restaurací a obchůdků," popisuje v rámci zvláštní videoinstalace umístěné na oficiálních webových stránkách společnosti Universal Orlando Resort Stuart Craig, hlavní designér "Potterlandu".

Právě vyjádření na internetových stránkách společnosti také nevylučují, že se v případě úspěchu u fanoušků potterovské parky během následujících let rozšíří i do několika dalších zemí světa. To by ještě podpořilo současnou potterománii, která zábavní byznys ovládá: není pochyb o tom, že otevření prvního potterovského zábavního parku je pečlivě načasováno. Po letošním "létě Harryho Pottera", kdy se fanouškům nabízí zároveň další film a nová kniha, totiž nepřijde dlouhá pauza. Hned v příštím roce vstoupí do kin již šestý díl filmové série: Harry Potter a Princ dvojí krve má světovou premiéru naplánovanou na 21. listopad 2008.

Poslední film, adaptace knihy Harry Potter and the Deathly Hallows, která vychází 21. července, by se pak v kinech měl objevit v roce 2010, rok po otevření prvního zábavního parku a téměř deset let od natočení prvního dílu filmové série Harry Potter a Kámen mudrců. Potterománie hned tak neskončí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář